Ahşap Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ahşap mobilya seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gerekenlere dikkat ederek doğru mobilyayı kolay bir şekilde seçebilirsiniz. İşte, ahşap mobilya seçiminde dikkat edilmesi gerekenler;

Dolap Kapakları

Ahşap mobilya seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husussa dolap kapaklarıdır. Dolap kapaklarının sıkı kapanıyor olması gerekmektedir. Tam kapanmayan, gevşek kapanan ya da tam oturmayan kapaklar hem odanızın şık duruşunu bozacaktır hem de dolap kullanımınızı zorlaştıracaktır.

Çekmeceler

Ahşap mobilya alırken elbette çekmecelerin iyi sürülüp sürülmediğine de dikkat etmelisiniz. Çekmeceleriniz sürülürken çekmece yağ gibi akmalıdır. Tıkırdıyan ve aksayan, durarak ilerleyen çekmeceler dolaplarınızı rahat kullanamamanıza sebep olacaktır.

 

1

 

Dolap ve Çekmece İç Yüzeyleri

Dolap ve çekmece iç yüzeylerinde kıymık gibi tahta parçalarının olmamasına dikkat edilmelidir. Dolap ve çekmece içlerinde bu tarz parçaların olması hem dolap ve çekmece içlerinin pürüzsüz olmamasına sebep olacaktır. Görünümü de bozacak olan bu görüntü aynı zamanda dolap kullanımınızı da zorlaştıracaktır.

Raflar

Dolap içi rafların duruşu ve desteklenmesine dikkat edilmelidir. Dolap içi raflarının özellikle raf olmasına dikkat edilmelidir. Dolap içi raflarda destek olmaması raflara konulan eşyaların ağırlığının rafı çökertmesine sebep olacaktır. Bunun yanı sıra raflarda desteğe bakılırken özellikle orta desteğinin olmasına özen gösterilmelidir.

Gıcırdama

Kapı ve çekmece kapaklarının kapanıp açılması da büyük önem taşımaktadır. Kapı ve çekmecelerinin açılıp kapanırken gıcırdaması, ses çıkarması sizi rahatsız edecektir. Bunun için de dolap seçimi yaparken dolap kapaklarını ve çekmeceleri açıp kapatarak gıcırdama olup olmadığına bakmalısınız.

 

3

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

xoly.org yaraq.net