Göz Rengine Göre Allık Seçimi

Güzellik, Makyaj 29 Ağustos 2016

Allık seçimi yaparken allık rengini gözlerinize göre seçmelisiniz. Ten renginiz de önemli ancak göz rengi allık seçiminde en önemli olan noktadır. Göz renginize göre allık seçerek güzel bir makyaj yapabilirsiniz. Göz rengine göre allık seçimi için tüyolar;

Mavi gözler hangi renk allık tercih etmeli?
Mavi gözlerde bazen buzluk ve soğukluk olmaktadır. Bu soğukluğu şeftali ya da soğuk pembe rengindeki allıkla kırabilirsiniz.

 

mavi gözler

 

Yeşil gözler hangi renk allık tercih etmeli?

Yeşil gözler allık konusunda çok şanslı. Çünkü zaten sevecen olan gözleri sayesinde kendilerini daha şirin ya da daha sıcak göstermelerine gerek yoktur. Yüzlerine renk katacak tatlı bir renkte allık tercih etmeleri yeterlidir. Pembenin her tonu olabilir.

 

yeşil gözler

 

Kahverengi gözler hangi renk allık tercih etmeli?

Kahverengi gözler renksiz ve sadedir. Vişne rengi allıkla yüzünüze renk teninize can katabilirsiniz. Açık pembe allıklar kahverengi gözlere göre değildir.

 

kahverengi göz

 

Ela gözler hangi renk allık tercih etmeli?

Ela gözlerin kendine göre bir sıcaklığı ve ışıltısı bulunmaktadır. Yeşil gözlerden daha renkli bir haldedir. Bunun için ela gözler çok renkli ve çok abartılı allıklardan uzak durmalıdır. Soğuk pembe ya da leylak tonları daha güzel bir görüntüye kavuşmanızı sağlayacaktır.

 

ela gözler allık

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

xoly.org yaraq.net