Gözleri Daha Belirgin Göstermek İçin Tüyolar

Güzellik, Makyaj 1 Ekim 2016

Gözler yüz güzelliğini ortaya çıkaran ve yüzümüzü çekici ve seksi gösteren en güzel parçamızdır. Gözlerimizi doğru sergilemek ise tamamen bize kalmıştır. Eğer ki doğru bir göz makyajı yapılır ve doğru bir yol izlenirse gayet hoş ve güzel olabiliriz. Ancak doğru bir göz makyajı yapamazsa gözlerimizin güzelliğini de gölgelemiş oluruz. Göz makyajına özenmemiz çok önemlidir. Peki, özendiğimizde doğru göz makyajını mı yapmış oluruz. Elbette, hayır. Doğru göz makyajı yapmak ve gözleri daha belirgin göstermek için tüyolar;

 

  • Kaşlarınızı belirginleştirin: Güzel bir göz makyajı kesinlikle gözü ortaya çıkaracak olan kaşlardan geçer. Ne kadar güzel göz makyajı yapmış olursanız olun, göz makyajınızın altında kaşlarınız yok olmuşsa gözleriniz yeteri kadar güzel görünmeyecektir. Bunun için öncelikli yapmanız gereken kaşlarınızı bir kaş kalemi yardımıyla boyamak ve kaş fırçası yardımıyla da boyayı dağıtmaktır. Bu sayede kaşlarınız daha belirgin ve güzel görünecektir.

 

  • Beyaz göz kalemi sürün: Gözlerinizde daha güzel bir makyaj yapmak ve gözlerinizi daha güzel göstermek için beyaz göz kaleminden yararlanmalısınız. Gözlerinizin iç kısmına beyaz göz kalemi sürerek gözlerinizi daha iri ve çekici gösterebilirsiniz. Gözlere genel olarak siyah veya kahverengi sürülerek belirginleştirilmektedir. Ancak bu yanlış bir uygulamadır. Çünkü gözün içine beyaz göz kalemi sürülürken, kirpik kısmına siyah göz kalemi sürülmelidir. Gözün iç kısmına siyah göz kalemi sürmek gözün küçük görünmesine sebep olacaktır.

 

 

  • Aydınlatıcı kullanın: Göz kapaklarınızı daha diri ve daha canlı göstermek için mutlaka aydınlatıcı kullanmalısınız. Aydınlatıcıyı kaş kemiğinizin üzerine sürerek o çıkıklığı daha belirgin hale getirebilirsiniz. Bu sayede gözleriniz de daha iri görünecektir.

 

  • Kirpiklerinizi kıvırın: Güzel bir göz makyajı için kirpiklerinizi kıvırmak çok önemlidir. Kirpik kıvırma aletiyle kirpiklerinizi kıvırmanız daha hoş gözlere sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

 

  • Bej göz farı kullanın: Göz makyajı yaparken sürdüm tek renk farı oldu diye bir durum söz konusu değildir. Göz makyajı yaparken öncelikle gözünüzün kaş kemiği dahil kapağına bej renk göz farı kullanmanız göz makyajınız için güzel bir yolu açmış olacaktır.

 

  • Göz kapaklarını koyulaştırın: Bej renk göz farı sürdükten sonra yapmanız gereken göz kapaklarınızı koyulaştırmaktır. Göz kapaklarınıza siyah, kahverengi tonlarında bir far ile koyulaştırarak buğulu ve etkili gözler elde edebilirsiniz.

 

 

  • Doğru rimel: Rimel seçimi de göz makyajında çok önemlidir. Doğru rimel tercihi yapmak ve rimeli doğru uygulamak çok önemlidir. Rimeliniz hem kirpiklerinizi uzatmalı hem de dolgunlaştırmalıdır. Bunun için gerekirse iki rimelden yardım alabilirsiniz. Bu sayede gözleriniz daha etkili ve daha tatmin verici görünecektir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

xoly.org yaraq.net