Ön Sevişme Hakkında Bilmediğimiz Gerçekler

Aşk ve İlişkiler 19 Kasım 2016

Etkili bir sevişme için ön sevişme önem taşımaktadır. Ön sevişme ne kadar uzunsa sevişmenin de o kadar güzel olacağı ve orgazma o kadar güzel ve kolay bir şekilde ulaşılacağı da kesindir. Peki, ön sevişme hakkında bilmediğimiz gerçekler nelerdir? İşte, ön sevişme hakkında bilmediğimiz gerçekler;

  • Ön Sevişmenin İdeal Süresi: Ön sevişmenin ideal süresi 15 – 20 dakikadır. Daha kısa ön sevişmelerde partnerler yeterli havaya girememiş olacaktır. Daha uzun ön sevişmeler ise bir tarafın sıkılmamasına rağmen, diğer tarafın ön sevişme süresince canının sıkılmasına, yorulmasına ve modunun düşmesine sebep olabilir. Bunun içi en ideal ön sevişme 15 dakika ile 20 dakika arasındaki süredir.
  • Kadınların Tahrik Noktaları: Kadınların en çok tahrik olduğu bölgeler boyun ve kulak arasındaki bölgedir. Boyunları, kulak memeleri ve omuzları kadınların en çok tahrik olduğu bölgelerdir. İkinci tahrik noktası ise oral sekstir. İstatistiklere göre kadınların %11’i oral seksin ön sevişme esnasında şart olduğu görüşünde. Bir kısım ise ön sevişmede mastürbasyon’un mutlaka olması gerektiğini düşünüyor.
  • Erkeklerin Tahrik Noktaları: Erkeklerinde kadınlar gibi tahrik noktaları bulunmaktadır. Belleri, kalçaları erkeklerin en çok tahrik olduğu bölgelerdir. Ancak erkeklerin ilgisini elbette ki genital bölge çekmektedir. Bunun için de oral seks erkekler için en müthiş ön sevişmedir.
  • Pozisyon Değiştirilmeli: Ön sevişme esnasında ya da sevişme esnasında daima bir tarafın etkin olması da karşılıklı olarak zevk alma oranını düşürecektir. Ancak pozisyon değiştirilmesi, yatakta her iki tarafın da hareketli olması sevişmeden alınan zevki artırmaktadır.
  • Yönlendirilme Yapılmalı: Seks esnasında bir bölge sizi tahrik etmek yerine huylandırabilir ve bu bütün seksi mahvedebilir. Bunun için partnerinizi yönlendirmeniz çok önemlidir. Haz aldığınız noktalara yönlendirme yapmanız, evet çok güzel gibi onaylamalar yapmanız seksin daha mükemmel olması için önem taşımaktadır.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

xoly.org yaraq.net