Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

Güzellik, Makyaj 2 Eylül 2016

Sade ve doğal makyaj en ideal olan ve duruşu en güzel olan makyajdır. Sade ve doğal makyaj günlük hayatta kullanılabilen bir makyaj tipi olduğu gibi abiye kıyafetlerle dahi kullanılabilmektedir. Peki, sade makyaj nasıl yapılır?
cilt temizleme

Cildinizi Temizleyin: Nasıl makyaj yaparsanız yapın, yaptığınız makyajın cildinizde en güzel şekilde durması için cilt temizliğiniz çok önemlidir. Kirli bir cilt üzerine yapılan makyaj en doğru sonucu veremeyecektir. En doğru sonucu almak için makyajdan önce duru su ve temizleme losyonuyla cilt temizlenmelidir.

 

 

cilt nemlendirin

 

Cildinizi Nemlendirin: Cildinizi temizledikten sonraysa cilt tipinize uygun olan bir nemlendiriciyle cildinizi nemlendirmelisiniz. Cildinizi nemlendirmeniz hem cilt gözeneklerinizin açılmasını sağlayacaktır. Hem de makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.

 

 

 

 

fondöten

 

 

Fondöten: Cildinizi nemlendirmeniz sonrasındaysa cilt renginizden en fazla bir ton koyu olan bir fondöten ile cildinizde ki kusurları kapatmalısınız. Fondöteni süngerle değil elle yaymak daha etkili olacaktır. Çünkü ten sıcaklığı ile fondöten daha güzel yedirilecektir. Sünger ise fondötenin yarısını emmektedir.

 

 

 

 

kapatıcı

 

Kapatıcı: Fondötenden sonra mutlaka kapatıcı kullanın. Özellikle gözaltı ve burun kenarlarında kapatıcı kullanmanız hem burnunuzun daha küçük görünmesini sağlayacaktır. Hem de pürüzsüz bir cildi size sunacaktır.

 

 

 

göz makyajı

 

 

Etkili Göz Makyajı: Sade bir makyajın püf noktası etkili göz makyajıdır. Far kullanmayın. Ancak yoğun bir rimel ile kirpiklerinizi ön plana çıkarın. Gözaltınıza beyaz göz kalemi kullanarak gözlerinizi olduğundan daha iri gösterin. Son olarak da göz üstünüze kahverengi kalem ile ince bir çizgi çekebilirsiniz.

 

 

 

 

kaş makyajı

 

Kaşlarınızı Belirginleştirin: Yüz hatlarınızın daha iyi ortaya çıkması için kaşlarınızı belirginleştirmeniz de büyük önem taşımaktadır. Kaşlarınızı kaş renginizden bir ton açık kaş kalemiyle belirginleştirmelisiniz. Kaşlarınızı kalemle boyadıktan sonra boyayı kaş fırçasıyla dağıtmanız doğal bir görüntü oluşturmanızı sağlayacaktır.

 

 

 

allık

 

Allık: Allık ise elmacık kemiklerini ortaya çıkaracak olan en önemli makyaj tüyosudur. Allık yanaklar içeri çekerek çıkan kemiğin üzerine hafif fırça darbeleriyle uygulanmalıdır. Allık seçiminde açık ve koyu renkler yerine daha doğal bir renk katılmalıdır. Daha doğal bir görünüm istiyorsanız. Allık yerine kullandığınız fondötenin bir ton koyu rengini allık olarak uygulayabilirsiniz.

 

 

 

parlatıcı 1

 

Parlatıcı: Dudaklarınıza ise ruj değil parlatıcı kullanmanız daha doğal bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Parlatıcıdan önce dudağınıza pudra uygulamanız parlatıcının hem kalıcı olmasını sağlayacaktır. Hem de matlık katacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

xoly.org yaraq.net