Sizin Giyim Tarzınız Ne?

Bayan Giyim, Moda 2 Eylül 2016

Birçok farklı parçayla, farklı giyim tarzları yaratılmaktadır. Birçok giyim tarzı vardır. Peki, sizin giyim tarzınız ne?

askeri giyim

 

 

Askeri Giyim Tarzı: Militer parçalarla yapılan askeri giyim tarzında en çok kullanılan parça kamuflaj desenli hırkalar, pantolonlar, tişörtlerdir.

 

 

 

 

 

 

avangart giyim

 

 

 

Avangart Giyim Tarzı: Avangart giyim tarzına ise günlük hayatta rastlamak pek de mümkün değildir. Sıra dışı parçalarla oluşturulan Avangart giyim tarzı Layd Gaga gibi ünlülerin kullandığı giyim tarzıdır.

 

 

 

 

androjen giyim

 

 

 

Androjen Giyim Tarzı: Androjen giyim tarzında ise erkek kıyafetleri tercih edilektedir. Androjen ayakkabılar, boyfriend pantolonlar andorejen giyi tarzının parçalarındandır.

 

 

 

 

 

bohem giyim

 

 

 

 

Bohem Giyim Tarzı: İspanyol paça pantolonlar, bol paça pantolonlar, püsküllü kıyafetler ile yapılan ve çok parçanın bir araya getirilerek oluşturulduğu giyim tarzıdır.

 

 

 

 

 

hip hop giyim

 

 

 

Hip Hop Giyim Tarzı: Hip hop giyim tarzında ise kot yırtık pantolonlar, salaş kıyafetler, zincirler, kasketli şapkalar ön plana çıkmaktadır.

 

 

 

 

 

 

elektrik giyim

 

Eklektik Giyim Tarzı: Eklektik giyim tarzında ise birbiriyle alakasız parçalar bir araya getirilmektedir. Klasik giyimlerin spor parçalarla bir araya getirilmesi gibi… Zıt renklerle kombin yapılması da eklektik giyim tarzına dahil olmaktadır.

 

 

feminen giyim

 

 

 

Feminen Giyim Tarzı: Feminen olarak adlandırılan kadınsı parçaların bir araya gelesiyle oluşturulan tarzdır. Taytlar, mini etekler, file çoraplar, dekolteli kıyafetler kısacası kadınsı giyinmek ya da kadınsı parçaların tamamı için feminen denmektedir.

 

 

 

 

 

retro giyim

 

 

 

Retro Giyim Tarzı: Retro ise özellikle 70’li ve 80’li yılların kıyafetleriyle oluşturulan kombinlerdir. Retro giyim tarzını uygulamak zor olup, uygulandığında farklılık yakalanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

sofistik giyim 1

 

 

 

Sofistik Giyim Tarzı: Sofistik giyim tarzı aslen zengin giyim tarzı anlamındadır. Şık, zarif ve pahalı kıyafetlerle yapılan kombinlere sofistik giyim tarzı denmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

vintage giyim

 

 

 

Vintage Giyim Tarzı: Özellikle 1970’li yılların Fransa’sı diyebileceğimiz Vintage giyim tarzında eski dönem kıyafetleri yer almaktadır. Romantik ve buğulu bir havası olan Vintage giyim tarzını uygulamak ise hayli zordur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

xoly.org yaraq.net